مطالعات جدید نشان می دهد؛

علائم یائسگی ممکن است با عملکرد شناختی مرتبط باشد

به گفته محققان، زنانی که افسردگی و اختلال عملکرد جنسی را نزدیک به شروع دوره یائسگی تجربه می کنند، بیشتر در معرض مشکلات «مه مغزی» و حافظه هستند.
افسردگی

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اِوری دی هلث، اگرچه گرگرفتگی علامت اصلی یائسگی است، اما چندین علامت دیگر مرتبط با یائسگی مانند مه مغزی یا مشکل حافظه وجود دارد که زنان ممکن است متوجه نباشند که به هورمون‌های در حال تغییرشان مرتبط هستند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که بین علائم یائسگی، به ویژه افسردگی و اختلال عملکرد جنسی، و عملکرد شناختی در زمینه‌هایی مانند حافظه، توجه و مهارت‌های زبانی ارتباط وجود دارد.

«مارگارت ناچتیگال»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک، می‌گوید: «اغلب زنان این علائم را به عنوان بخشی از یائسگی تشخیص نمی‌دهند. از آنجایی که مشکلات شناختی می‌توانند به کندی پیشرفت کنند، ممکن است آن‌ها را ناشی از از دست دادن استروژن ندانند.»

بر اساس گزارش محققان، بالغ بر دو سوم زنان در دوران پیش از یائسگی مشکلات شناختی را گزارش می‌کنند.

مشکل در بازیابی کلمات و از دست دادن رشته افکار، از مشکلات شایع حافظه در میانسالی هستند.

نتایج این مطالعه تاکید می‌کند که زنان باید در هنگام یائسگی یا پیش از یائسگی به دنبال مراقبت باشند. وقتی به یک پزشک مراجعه می‌کنند، در مورد علائمی که تجربه می‌کنند صحبت کنند، حتی اگر فکر نمی‌کنند که مربوط به یائسگی باشد.