معاون بیمه سلامت تاکید کرد؛

رفع کاستی های نسخه نویسی الکترونیک نیاز به زمان دارد

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، بر لزوم همراهی جامعه پزشکی و مردم به منظور اجرای هر چه بهتر طرح نسخه نویسی الکترونیک تاکید کرد.
رفع کاستی های نسخه نویسی الکترونیک نیاز به زمان دارد | بیمارستان سیدالشهداء یزد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی رضایی، با اشاره به اینکه سازمان الکترونیک یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران است، بیان کرد: این موضوع بر اساس قانون تکلیفی است که بر دوش دولت و تمام ارکان نظام سلامت از جمله سازمان‌های بیمه گر، مؤسسات و ارائه دهندگان خدمت گذاشته شده است.

وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت ایران در دو سال اخیر پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشته است به طوری که در سال ۹۸ تبادل الکترونیک اسناد در بخش بستری به اتمام رسید و از سال ۹۹ این اقدام در بخش سرپایی انجام شد به نحوی که اکنون موفقیت حدود ۶۰ درصدی را در سطح کشور شاهد هستیم و در برخی استان‌ها میزان پیشرفت بیش از ۹۰ درصد است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران بر همراهی جامعه پزشکی و مردم به منظور اجرای هر چه بهتر این طرح تاکید کرد و نسبت به برخی انتقادها گفت: این اقدام گذار از روش سنتی کاغذی به سمت دیجیتالی شدن است. به رغم اینکه مقدمات کار و زیر ساخت‌های مناسبی فراهم شده است، این فرآیند نیاز به زمان دارد تا کاستی‌ها برطرف شود کما اینکه تاکنون بخش قابل توجهی از مشکلات برطرف شده است.

فهرست