در تایلند:

تلاش محققان برای ساخت دستگاه جدید شناسایی ویروس کرونا

محققان تایلندی در حال تلاش برای ساخت یک شناساگر متحرک ویروس کرونا با استفاده از عرق بدن افراد برای شناسایی ویروس کووید-۱۹ هستند.
تلاش محققان برای ساخت دستگاه جدید شناسایی ویروس کرونا | بیمارستان سیدالشهداء یزد

به گزارش ایرنا از روزنامه « جاکارتاپست » اندونزی، محققان این دستگاه را برای شناسایی ویروس کرونا در جاده ها و فروشگاه های بانکوک مورد استفاده قرار دادند.

« چادین کولسینگ » از دانشگاه « چولالونگ کورن » بانکوک در مصاحبه با این روزنامه گفت: « از نمونه ها دریافتیم افرادی که مبتلا به ویروس کرونا می شوند، مواد شیمیایی خاصی در بدن شان ترشح می شود. از این یافته برای ساختن دستگاهی استفاده می کنیم تا این بوی خاص را تشخیص دهد و شناسایی کند. این بوی خاص توسط برخی باکتری ها در عرق بیماران مبتلا به ویروس کرونا تولید می شود. »

وی در ادامه افزود: صحت و دقت این تست تا ۹۵ درصد می باشد و امیدواریم گزینه ای مناسب برای تست های پر هزینه در آزمایشگاه بشود.

با این حال  این تست هنوز در مرحله آزمایش است و مقاله و تحقیق مرتبط با آن هنوز در مرحله چاپ شدن در مجله های معتبر علمی و ارزیابی است. روش استفاده از این تست شناسایی بدین ترتیب است که یک سوآب کتان به مدت ۱۵ دقیقه زیر بازو قرار می گیرد و نتیجه در ۳۰ ثانیه مشخص می شود.

این تست شناسایی نسبت به تست های شناسایی آزمایشگاهی موجود PCR  آسان تر، در دسترس تر و ارزان تر خواهد بود و از نظر زمانی نیز مقرون به صرفه می باشد.

تایلند در حال حاضر با سخت ترین و بدترین موج همه گیری دست و پنجه نرم می کند و روز پنجشنبه ۱۶ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش شد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای این همه گیری را به یک میلیون و ۳۴۰ هزار نفر رساند.

فهرست