کرونا در جهان؛

بیش از ۲۴۷ میلیون بیمار مبتلا به کووید در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۴۷ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۳۹ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۱۰ هزار و ۵۴۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۳ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۶۲۹ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.
بیش از ۲۴۷ میلیون بیمار مبتلا به کووید در جهان | بیمارستان سیدالشهداء یزد

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۷۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۷ هزار و هند با بیش از ۴۵۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۶,۷۹۹,۹۷۰ ۷۶۶,۱۱۷
۲ هند ۳۴,۲۷۳,۳۰۰ ۴۵۸,۲۱۹
۳ برزیل ۲۱,۸۰۴,۰۹۴ ۶۰۷,۷۶۴
۴ انگلیس ۹,۰۱۹,۹۶۲ ۱۴۰,۵۵۸
۵ روسیه ۸,۴۷۲,۷۹۷ ۲۳۷,۳۸۰
۶ ترکیه ۸,۰۰۹,۰۴۰ ۷۰,۴۱۰
۷ فرانسه ۷,۱۶۰,۵۴۸ ۱۱۷,۶۷۱
۸ ایران ۵,۹۱۶,۲۱۱ ۱۲۶,۱۲۶
۹ آرژانتین ۵,۲۸۸,۲۵۹ ۱۱۵,۹۴۲
۱۰ اسپانیا ۵,۰۱۱,۱۴۸ ۸۷,۳۶۸

 بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۱۹ هزار و ۹۶۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۹۱۶ هزار و ۲۱۱ ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۱۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی، مکزیک و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

فهرست