استقبال زوج های جوان از خدمات خاص بلوک زایمان بیمارستان سیدالشهداء یزد

استقبال زوج های جوان از خدمات خاص بلوک زایمان بیمارستان سیدالشهداء یزد | بیمارستان سیدالشهداء یزد

خدمات خاص ارائه شده در بخش زایمان بیمارستان سیدالشهداء مورد توجه و استقبال خانواده های یزدی قرار گرفته است.

 دکتر حسین ملانوری، مدیرعامل بیمارستان سیدالشهداء یزد با اشاره به قدمت بخش زایمان در این بیمارستان اظهار داشت: در سال 1349 خورشیدی زمانی که مراحل آغاز احداث بیمارستان توسط شهید صدوقی شروع شد، توجه به حوزه زنان و زایمان یکی از محورهای کلیدی این مجموعه درمانی بوده است به طوریکه در درمانگاه این بیمارستان نیز کلینک ویژه این حوزه مورد توجه بوده است.

وی افزود: هم اکنون نیز بخش زنان و زایمان این بیمارستان با پرسنل مجرب و باتجریه و حضور پزشکان نام آشنا در حال فعالیت است.

دکتر ملانوری با اشاره به خدمات خاص این بخش به خانواده ها گفت: بیمارستان سیدالشهداء در سال های اخیر در رتبه برتر اعتبارسنجی وزارت بهداشت در استان قرار دارد و مجموعه خدماتی که در این حوزه ارائه میکند منجر به کسب نشان بیمارستان دوست دار کودک شده است.

وی افزود: در بخش زایمان امکانات و تجهیزات پزشکی مدرن در محیطی دارای شرایط استریلیتی مطلوب امکان استفاده مراجعین و مادران باردار از فضای  بلوک زایمان را فراهم کرده است. بلوک زایمان به غیر از  بخش‏های پیش از زایمان و Labor (زایشگاه) دارای امکان تریاژ مامایی است تا مادران باردار بتوانند در هر ساعت از شبانه روز به منظور رفع مشکلات مقطعی و استفاده از امکان مشاوره با ماماهای مجرب به این بخش مراجعه کنند.

مدیرعامل بیمارستان سیالشهداء یزد خاطرنشان کرد: این بیمارستان، اولین بیمارستان خصوصی استان یزد است که در بلوک زایمان دارای اتاق LDR، امکان حضور همسر مادر باردار را در تمام مراحل زایمان طبیعی فراهم می کند. اتاق  LDR در واقع واحدهای تک نفره زایمان طبیعی است که همه مراحل دریک اتاق و به صورت اختصاصي انجام مي شود که بدون شک تاثير بسزايي درعملکرد مطلوب ماما و پزشک دارد. بنابراين اين فرآيند امكان ايجاد شرايط لازم جهت حفظ حريم خصوصي مادران و امكان‌پذير كردن حضور همراه و همسر بر بالين مادر به هنگام زايمان را فراهم مي كند.

دکتر ملانوری خاطرنشان کرد: فعال شدن این خدمات در بیمارستان باعث استقبال گسترده خانواده ها، خصوصا زوج های جوان شده به طوریکه ثبت تولد فرزند و همراهی پدر در مراحل زایمان تجربه متفاوتی شده است.

گفتنی است بیمارستان سیدالشهداء یزد با نیم قرن سابقه و تعرفه خدمات خیریه به شهروندان در استان یزد فعال است و عنوان بیمارستان برتر در زمینه ترویج زایمان طبیعی درسال 92 را نیز در کارنامه خود دارد.