بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت؛

اجرای ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی نسخه الکترونیک در ۱۱ استان

برنامه نسخه نویسی الکترونیک تاکنون در ۲۲ استان کشور بیش از ۸۰ درصد محقق شده که از این میان در ۱۱ استان بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد و در ۱۱ استان دیگر بین ۸۰ تا ۹۰ درصد محقق شده است.
نسخه نویسی الکترونیک

به گزارش خبرگزاری مهر، میزان تحقق برنامه نسخه الکترونیک تا شانزدهم آذر ماه ۱۴۰۰ در کل کشور به طور میانگین ۷۴ درصد شده است. این شاخص در پایان آبان ماه امسال ۶۵ درصد بود.

سه استان یزد، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام در حال حاضر پیشتاز اجرای نسخه الکترونیک هستند و به تحقق صد درصدی این برنامه در آذر ماه ۱۴۰۰ دست پیدا کردند. همچنین در دو استان کرمانشاه و کرمان، میزان تحقق نسخه الکترونیک به ۹۸ درصد رسیده است.

استان گلستان با تحقق ۹۷ درصدی، هرمزگان با تحقق ۹۶ درصدی، کردستان با تحقق ۹۵ درصدی، بوشهر با تحقق ۹۳ درصدی و آذربایجان غربی با تحقق ۹۲ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

میزان رشد برنامه نسخه الکترونیک در آذر ماه نسبت به آبان ماه امسال در استان فارس و البرز چشم‌گیر بوده و به طور متوسط این برنامه در آذر ماه به نسبت آبان، ۱۴ درصد در کشور رشد داشته است.

تا شانزدهم آذر ۱۴۰۰، بیش از ۹۴ درصد از مطب‌های طرف قرار داد با سازمان بیمه سلامت، ۹۵ درصد از داروخانه‌ها، ۹۶ درصد از آزمایشگاه‌ها، ۹۶ درصد از مراکز پرتو پزشکی، ۹۰ درصد از درمانگاه‌ها و ۹۶ درصد از بیمارستان‌ها به برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک پیوسته‌اند.