معاون درمان وزارت بهداشت در دیدار وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان اعلام کرد؛

آمادگی کشور ایران در میزبانی از بیماران کشور ترکمنستان در قالب توریسم سلامت

دکتر جان بابایی در دیدار با دکتر چاری آقامیرادوف معاون وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان ضمن تشریح پتانسیل های حوزه درمان کشور گفت: ظرفیت درمانی کشور ایران در زمینه هایی از جمله پیوند، سلول درمانی و سرطان بسیار بالاست و سالانه بیماران زیادی از کشور های همسایه جهت دریافت خدمات تخصصی به کشور ما سفر می کنند.
آمادگی کشور ایران در میزبانی از بیماران کشور ترکمنستان در قالب توریسم سلامت | بیمارستان سیدالشهداء یزد

به گزارس وبدا، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کشور ایران در عرصه پیوند اعضا، دارای جایگاه بالایی است و تقریبا تمامی پیوندهای مهم از جمله قلب، ریه، روده، لوزالمعده و قرنیه توسط اساتید و پزشکان متخصص صورت می گیرد. به طور مثال در شیراز سالانه بیش از 600 پیوند کبد با موفقیت انجام می شود. همچنین 18 مرکز پیوند مغز استخوان در حال فعالیت است.

دکتر جان بابایی افزود: همچنین امکان ارائه خدمات قلبی عروقی پیشرفته از جمله خدمات تعویض دریچه های قلب، جراحی قلب اطفال و نیز خدمات تخصصی سرطان در تهران و چندین شهر کشور وجود دارد. در استان های شمالی نیز ظرفیت برای ارائه خدمات تخصصی و همکاری با کشور ترکمنستان فراهم است.

وی ادامه داد: ما بیش از 200 بیمارستان بین المللی و دارای شرایط پذیرش بیمار خارجی داریم که خدمات تخصصی پزشکی را ارائه می دهند که با توجه به شرایط کشور از جمله نوع و کیفیت خدمات، هزینه های درمانی و هزینه های هتلینگ برای تمامی کشورهای همسایه مقرون و به صرفه است و پزشکانی در طراز بین المللی این خدمات را ارائه می دهند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: همچنین آمادگی کاملی برای شناسایی ظرفیت ها در قالب توریسم سلامت و پذیرش بیماران خارجی وجود دارد و امیدواریم بتوانیم با شناسایی نیاز ها همکاری خوبی در این خصوص صورت گیرد.

معاون وزیر بهداشت و صنایع پزشکی ترکمنستان نیز در این دیدار بیان کرد: ایران ظرفیت خوبی در حوزه پزشکی داراست و پیش از کرونا نیز شهروندان ترکمنستان برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر می کردند. امیدواریم امکان استفاده از ظرفیت ها و تجارب با همکاری و رایزنی دو کشور بیش از پیش فراهم شود.