لوگوی بیمارستان سیدالشهدا یزد

پیشگامی های بیمارستان سیدالشهداء یزد

بیمارستان تخصصی، فوق تخصصی سیدالشهداء یزد  در طول فعالیت خود، همواره جزو مراکز درمانی ممتاز و درجه شناخته شده است و علاوه بر کسب رتبه های ابلاغی متعدد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشگام اقدامات نوینی در استان و جنوب شرق کشور باشد.

این مرکز درمانی در استان یزد، پیشگام رخدادهای برتر پزشکی ودرمانی بوده و در طول نیم قرن فعالیت خود توانسته همیشه جزو بیمارستان های نخست استان در به روزرسانی تجهیزات و خدمات خود باشد. در این صفحه، بخشی از پیشگامی های بیمارستان سیدالشهداء ارائه شده است.

اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولین مرکز جراحی قلب خصوصی یزد

بیمارستان سیدالشهداء یزد مفتخر است برای رفاه بیماران، اولــــین مرکز جـــراحی قلب در بین مراکز درمانی بخش غیردولتی را در استان یزد راه اندازی کرده است. این مرکز روزانه با ارائه خدمات تشخیصی  درمانی و انجام عمل های جراجی قلب باز، تعویض دریچه و … در حال خدمت رسانی می باشد.

اولــین و تنها مرکز لیـــزیک چشم استان یزد
اولــین و تنها مرکز لیـــزیک چشم استان یزد

یکی از پیشرفتهای شگرف در حوزه چشم پزشکی انجام عمل‌های جراحی چشم با لیزر موسوم به لیزیک چشم است که به طور معمول، برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم و به طور کلی برای حذف دائمی عینک انجام می‌شود. بیمارستان سیدالشهداء در کنار بسیاری از بخش‌های مدرن درمانی دارای اولین و تنها مرکز لیزیک چشم در استان یزد است.

اولــــین مرکز MRI در استان یزد
اولــــین مرکز MRI در استان یزد

بیمارستان سیدالشهداء یزد توانست به عنوان اولین بیمارستان در استان با خرید دستگاه MRI خدمت تشخیصی مانند تومورها، خونریزی، تورم، ناهنجاری‌ها، عفونت‌ها، بیماری‌های التهابی و مشکلات مغزی، رنج سفر به دیگر استانها را از مردم را کم کند.

اولــــین مرکز CT-SCAN در مراکز خصـوصـی یزد
اولــــین مرکز CT-SCAN در مراکز خصـوصـی

یکی از عمده مشکلات بیماران برای تشخیص سریع بیماری، تعدد مراجعات به مراکز درمانی دولتی برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی است. بیمارستان سیدالشهدا به عنوان اولین بیمارستان غیردولتی در استان برای ارائه خدمات سریعتر به بیماران متقاضی اولین مرکز CT-SCAN مربوط به بخش خصوصی را در استان راه اندازی کرد و در این زمینه در یزد، پیشقدم بود.

اولین مرکز دیالیز یزد
اولین و تنها مرکز دیالیز بخش خصوصی یزد

یکی از کمبودهای درمانی استان برای ارائه خدمت به بیمارن دیابتی، تعداد کم مراکز دیالیز بود. به توصیه شیخ محمدعلی صدوقی، امام جمعه فقید یزد و از متولیان این بیمارستان، عی رغم به صرفه نبودن اقتصادی، اولین و تنها مرکز دیالیز بخش غیردولتی در بیمارستان سیدالشهداء یزد درسالهای قبل فعال شده و هم اکنون روزانه به صدها بیمار سرویس میدهد.

اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولــین مرکز آنژیوگرافی خصوصی یزد

آنژیوگرافی روشی برای تشخیص بیماری‌های قلبی است. تا پیش از راه اندازی مرکز آنژیوگرافی در بیمارستان سیدالشهدا در سال های قبل، بیماران برای درمان به استانهای دیگر مراجعه میکردند که با راه اندازی این مرکز در بیمارستان سیدالشهداء هم اکنون روزانه ده ها نفراز خدمات آنـژیوگرافی به عنوان اولین مرکز در بخش خصوصی بهره می برند.

اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولین مرکز CCU بخش خصوصی یزد

بخش مراقبتهای ویژه بیماریهای قلبی موسوم به سی سی یو یکی از کلیدی ترین بخشهای بیمارستان است. بیمارستان سیدالشهداء یزد اولین مرکز درمانی بخش غیردولتی در استان بوده که این بخش را در دهه شصت راه اندازی کرده است. هم اکنون این بیمارستان دو بخش CCU با ده ها تخت دارد.

اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولین جراحی تعویض مفصل زانو

بیماری های مزمن و یا ساییدگی مفصل زانو عمده دلیل مراجعه بیماران است که با تشخیص متخصص راهکار تعویض مفصل برای آن در نظر گرفته می‌شود در این نوع جراحی، مفصل صدمه دیده بیمار به طور کامل جایگزین می‌شود.بیمارستان سید الشهداء یزد در پرونده افتخارات خود، انجام اولین جـــراحی تعویض مفصــل زانو در استان را در دهه هفتاد به نام خود ثبت کرده است.

اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولین جراحی تعویض مفصل آرنج

اولین جراحی تعویض مفصل آرنج در استان یزد، توسط کادر درمان با تجربه و متخصص در بیمارستان سیدالشهداء یزد انجام شد. انجام این عمل و کسب تجربه باعث شد این قبیل اعمال جراحی به طور معمول در این مرکز درمانی برای بیماران انجام شود.

اولین های بیمارستان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
اولین بیمارستان با اتاق LDR ویژه زایمان با همراه

بیمارستان سیدالشهداء یزد مفتخر است اولین اتاق LDR برای زایمان به همراه محارم خود را در استان راه اندازی کرده که مورد استقبال خانواده های زیادی قرار گرفته است. برای بهره مندی از این خدمت باید بر اساس زمان تقریبی زایمان، اتاق LDR را رزرو کرد.