بخش رادیولوژی

بخش اینترونشنال رادیولوژی

رادیولوژی مداخله‌ای یا اینتِروِنشِنال رادیولوژی (Interventional Radiology (IR یکی از شاخه‌های تخصصی رادیولوژی است که با استفاده از دستگاه‌های تصویربرداری تشخیصی مانند: سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و فلوروسکوپی انجام می‌گیرد. رادیولوژیست‌ متخصص اینترونشن بیمارستان سیدالشهدا با استفاده از روش‌های تصویربرداری و به کارگیری تکنیک‌ها و مهارت‌های خاصی به تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف می‌پردازد.

در رادیولوژی مداخله‌ای تشخیص و درمان بیماری‌ها با ایجاد یک برش بسیار کوچک بر روی پوست بدن انجام می‌شود. روش‌های تشخیصی در رادیولوژی مداخله‌ای برای کمک به شناسایی یا هدایت درمان به کار گرفته می‌شوند. در این روش می‌توان هم‌زمان با تصویربرداری از تومور یا ضایعه تکه‌برداری (بیوپسی) کرد و یا به قسمت خاصی از یک بافت، ماده حاجب تزریق کرد. استفاده از روش‌های تشخیصی مداخله‌ای، موجب افزایش دقت تشخیص می‌شوند.

روش‌های درمانی در رادیولوژی اینترونشن به صورت مستقیم انجام می‌گیرند. این روش‌ها شامل دارورسانی هدفمند با کاتتر، جایگذاری دستگاه‌های پزشکی مانند استنت‌ها و آنژیوپلاستی از عروق بسیار باریک است.

بخش رادیولوژی
رئیس بخش
آقای دکتر سید محمود صدر بافقی
سرپرستار
آقای علی اکبر غفوری

محل قرارگیری : طبقه همکف

شماره مستقیم : 03531655395  

برای نوبت دهی آنلاین و رزرو وقت ویزیت پزشکان ، کلیک کنید …
اخبار بخش اینترونشنال
تصویربرادری
مرکز مجهز تصویربرداری بیمارستان سیدالشهداء افتتاح خواهد شد
به گزارش روابط‌عمومی بیمارستان سیدالشهداء، مرکز جدید سی‌تی‌اسکن و تصویربرداری بیمارستان سیدالشهداء طی روزهای آینده با حضور مدیران ارشد استان به بهره‌برداری خواهد رسید. این مرکز مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های…
پزشکان فعال در بخش اینترونشنال رادیولوژی