به مناسبت روز جهانی فشارخون

طرح پایش رایگان فشارخون در درمانگاه بیمارستان حضرت سیدالشهداء یزد

طرح پایش رایگان فشار خون شهروندان ، همزمان با روز جهانی فشارخون در درمانگاه بیمارستان سیدالشهداء یزد اجرا شد. شهروندان در روز دوشنبه 27 اردیبهشت با مراجعه به درمانگاه سیدالشهداء یزد از این خدمت بهره مند شدند .
طرح پایش رایگان فشارخون در درمانگاه بیمارستان حضرت سیدالشهداء یزد | بیمارستان سیدالشهداء یزد

به گزارش روابط عمومی، دکتر حسین ملانوری شمسی، با اشاره به ضرورت کنترل فشار خون اظهار داشت: بر خلاف برخی بیماریها، پر فشاری خون بایک یا دو دارو قابل کنترل هست که اهمیت این بیماری را دو چندان می کند. البته همین پرفشاری خون اگر تشخیص به هنگام و کنترل نشود، زمینه بروز بسیاری بیماری دیگر خواهد بود. همین نکته، اهمیت کنترل مستمر فشارخون را نشان میدهد.

وی افزود: اندازه‌گیری فشارخون یکی از مهمترین معایناتی است که تمام افراد باید بطور دوره ای نسبت به انجام آن اقدام کنند. اغلب افراد مسن دارای فشار خون بالا هستند. البته فشار خون بالا ذر جوانان هم دیده میشود. به همین علت هر فرد بالغ چه مشکل داشته یا نداشته باشد لازم است که حداقل هر سال یکبار فشار خون خود را اندازه بگیرد تا در صورت غیر طبیعی بودن آن، به موقع نسبت به درمان اقدام کند چراکه حتی فشارخون ‌بالای بدون علامت هم موجب عوارض غیر قابل درمان و عامل افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی و… می‌باشد.

مدیرعامل و مسئول فنی بیمارستان سیدالشهداء یزد با اشاره به روز جهانی فشارخون گفت: با توجه به اهمیت کنترل فشار خون، بیمارستان سیدالشهداء یزد، طرح پایش رایگان فشار خون شهروندان همزمان با روزجهانی فشارخون اجرا شد . شهروندان در روز دوشنبه 27 اردیبهشت با مراجعه به درمانگاه سیدالشهداء یزد از این خدمت بهره مند شدند.

گفتنی است بیمارستان سیدالشهداء یزد تنها مرکز درمانی غیردولتی سانتر قلب در استان یزد است که علاوه بر ارائه خدمات به بیماران قلبی، مرکز جراحی قلب با حضور پزشکان حاذق با خدماتی همچون تست ورزش، اکو، آنژیو و سایر عملهای جراحی قلب باز نیز به بیماران ارائه میکند.