به منظور پیگیری بیماران پس از ترخیص:

سامانه فالوآپ بیمار در بیمارستان سیدالشهداء یزد راه اندازی شد

بیمارستان سیدالشهدا یزد با راه اندازی سامانه فالوآپ یا پیگیری پس از ترخیص، روند بهبودی بیماران پس از مرخص شدن از بیمارستان را پیگیری می کند.
فالوآپ بیماران در بیمارستان

در حوزه درمان کمتر بیماری را می‌توان پیدا کرد که پس از خروج از مطب یا کلینیک و رفتن به خانه در سلامتی کامل باشد. معمولاً چند روز یا حتی چند هفته برای برگشت سلامتی کامل فرد زمان لازم است. این زمان بهترین فرصت را می‌تواند برای انجام پیگیری موثر مهیا کند. بیمارستان سیدالشهدا با با استفاده از نرم افزار اختصاصی و تشکیل واحد مستقلی در بیمارستان، این مهم را با جدیت پیگیری می کند.

فرد بیمار پس از خروج از مرکز درمانی یا ترخیص، باید به صورت منظم و مداوم تحت نظر یک پزشک یا عضو تیم درمان قرار گرفته و پیوسته آموزش های مورد نیاز برایش ارسال و چکاپ های عمومی و روتین برای وی انجام شود و نتیجه این موارد برای تیم درمان ارسال شود. در طی این فرایند تمامی اطلاعات لازم برای بیمار و پزشک معالج به منظور بحث و بررسی درباره وضعیت سلامت جمع آوری شده تا اطمینان یابند که تمامی مراقبت‌ها و روش های لازم، به صورت پیوسته و کامل اجرا می شود.

فالوآپ در بیمارستان سیدالشهدا یزد پس از این به صورت تلفنی و توسط واحد فالوآپ انجام خواهد شد. وضعیت بیماران اعم از مصرف داروها، وضعیت زخم ها و پانسمان، عفونت یا عدم عفونت و … براساس داده های ارائه شده به نرم افزار، پایش می شود و این کار تا زمان بهبودی ادامه می یابد.

با هر بیمار پس از ترخیص در طول دوره مورد نظر از 2 تا 8 مرتبه  تماس گرفته می شود و نوبت های تماس بر اساس نوع بیماری، برنامه ریزی شده است.

در صورت نیاز بیمار، این فرایند ادامه خواهد داشت. همچنین هر بیمار نیز پرسشنامه­ای جداگانه مرتبط با نوع بیماری و عمل جراحی انجام شده دارد. بیماران بخش های مختلف به صورت مرتب بین 3 تا 6 ماه تا بهبودی کامل فالو می­شوند.