ارتقاء سلامت همسایگان

ارتقاء سلامت همسایگان | بیمارستان سیدالشهداء یزد
ارتقاء سلامت همسایگان

برنامه ارتقاء سلامت همسایگان بیمارستان سیدالشهداء یزد

پرسنل و مدیریت بیمارستان سیدالشهدا یزد پیوسته تلاش کرده­اند تا به عنوان یکی از مراکز پیشرو در ارائه­ ی خدمات درمانی در استان شناخته شوند. اگر چه تلاش پرسنل در راستای ایجاد محیطی آرام، منظم و با هدف پاسخگویی به مراجعان بوده است اما باید پذیرفت طی سال­ها همسایگی با ساکنان محله، مشکلاتی را برای آنان به وجود آورده است. اگر چه برخی از این مشکلات ناگزیر رخ می دهد اما می­توان با رایزنی و با ارائه­ ی خدماتی متفاوت از سایران به همسایگان بیمارستان، صبوری آنان را جبران کرد.

بیمارستان تخصصی سیدالشهدا یزد قریب به 50 سال است در خیابان امام خمینی مشغول خدمت رسانی به مردم است. این بیمارستان در محله­ای مسکونی و پر رفت و آمد واقع شده است. همسایگان بیمارستان سال­هاست که این مرکز درمانی را کنار خود پذیرفته­اند و بی شک طی این سال­ها مزاحمت های زیادی از سوی بیمارستان برای آن­ها ایجاد شده است. نبود پارکینگ برای بیماران، شلوغی اورژانس در تمام ساعات شبانه روز و همچنین درمانگاه از جمله این مشکلات است. طی دو سال گذشته، شیوع بیماری کرونا و آلودگی که ناخواسته در بیمارستان و اطراف آن به وجود آمده نیز به این مشکلات اضافه شده است. به پاس شکیبایی آن­ها طی این سال­ها، بیمارستان سیدالشهدا در نظر دارد تا با ارائه­ ی خدماتی از همسایگان خود قدردانی کند.

خدمات و نحوه ارائه­ ی آن:

تعداد خانوارها و همسایگان بیمارستان پیش از این برآورده شده است. بیمارستان سیدالشهدا نیز بر اساس کد ملی، کارت مخصوص ارتقا سلامت همسایگان طراحی کرده است که در اختیار همسایگان بیمارستان قرار می گیرد. همسایگان با در دست داشتن این کارت می توانند از خدمات پیش بینی شده استفاده کنند.

خدمات طرح ارتقاء سلامت جامعه تحت پوشش می تواند شامل اقدامات زیر می باشد :

  1. رایگان بودن ویزیت پزشکان درمانگاه و اورژانس جهت همسایگان
  2. رایگان بودن خدمات سرپایی اورژانس مانند تزریقات و پانسمان جهت همسایگان
  3. انجام خدمات پاراکلینیک مانند آزمایشگاه، رادیولوژی ، سونوگرافی با 20 درصد تخفیف

امید آنکه با همراهی همسایگان و مردم عزیز یزد، لطف خیران و تلاش های بی وقفه کارکنان و مدیران، بیمارستان سیدالشهدا همچون سال های گذشته سرآمد بیمارستان های خیریه-خصوصی یزد باشد.